ФОРУМ ХРИШЋАНСКИ САБОР СРБИЈЕ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ФОРУМ ХРИШЋАНСКИ САБОР СРБИЈЕ

СВРХА ФОРУМА ЈЕ ДА ОКУПИ ПРИСТАЛИЦЕ ПОВРАТКА ХРИШЋАНСКЕ, ПРАВОСЛАВНЕ КРАЉЕВИНЕ СРБИЈЕ И ПРОМОВИСАЊЕ УДРУЖЕЊА ХСС.
 
HomeHome  PortalPortal  ТражиТражи  Latest imagesLatest images  Региструј сеРегиструј се  Приступи  

 

 ВИНЧАНСКО ПИСМО

Go down 
АуторПорука
Admin
Admin
Admin


Posts : 229
Join date : 30.05.2009

ВИНЧАНСКО ПИСМО Empty
ПорукаНаслов: ВИНЧАНСКО ПИСМО   ВИНЧАНСКО ПИСМО EmptyMon Feb 22, 2010 7:48 pm

Аутор текста :Бранко Стевановић, мајстор-гравер

Где се налазе глинене и керамичке плоче са урезаним словима нађене у Винчи и на Бањици?

Не бавим се изучавањем историје писмености и писма, али радим са словима и на словима, па би о овоме требало нешто рећи.

Прећутати све прочитано о винчанском писму само да се нешто не би погрешило или многима замерило можда и јесте најлакше, али не иду баш сви тим путем.

Не знам ко је живео у Лепенском виру 7.000 а у Винчи и на Бањици 5.000 година пре нове ере, али видим да су они били писмени и да су могли своје мисли у глинене плоче утиснути, а у камене уклесати, две стотине генерација пре нас.

За мене је ово било стварно фасцинантно. Читајући мени доступно видео сам да је старост ових натписа утврђена научним методама у иностранству са толеранцијом од око 50 година, што значи да је то стварно тада и било.

То што ми данас као људска цивилизација нисмо у могућности да све написано разумемо и њихове мисли одгонетнемо то је друга прича, на томе би тек требало радити и дати шансу новим генерацијама да то ураде.

Не знам где су сада те глинене плоче ископане у Винчи и са Бањице, волео бих да их видим, како су се они борили са Ж, З и Ф која видим да су постојала.

Да ли је могуће да је неко ове плоче закључао у подрум музеја и кључ бацио у Римски бунар?
Назад на врх Go down
https://1xcc.forumsc.net
 
ВИНЧАНСКО ПИСМО
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Историско писмо српског народа .
» ОТВОРЕНО ПИСМО ПАТРИЈАРХУ И САБОРУ СПЦ..
» Писмо професора Грујића Патријарху СПЦ.
» Отворено писмо Патријарху СПЦ , Жељка Которанина
» ПИСМО РАЗОЧАРАНОГ ЧЛАНА ДС ПРЕДСЕДНИКУ СРБИЈЕ.

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
ФОРУМ ХРИШЋАНСКИ САБОР СРБИЈЕ  :: ХРИШЋАНСКО ПРОСВЕТИТЕЉСТВО :: ИСТОРИЈА СРПСКОГ НАРОДА И СРБИЈЕ :: Историја Винчанског Писма-
Скочи на: